Reken af met jouw account
Afrekenen als een nieuwe klant
Het aanmaken van een account heeft vele voordelen:
Op voorraad
Sikkens Rubbol Finura Satin productinformatie
Kozijnen, deuren, dakranden, buitenhoutwerk krijgt het zwaar te verduren. Vocht, temperatuurwisselingen en mechanische slijtage tasten een verflaag sneller aan dan je denkt. Wil je werk dat echt standhoudst, dan begint het bij de keuze voor de juiste aflak. Sikkens Rubbol Finura Satin is een zijdeglanslak op alkydbasis die speciaal is ontwikkeld voor veeleisende buitentoepassingen, maar die ook prima binnenwerk aankan.
Het resultaat is een egale, zijdeglanzende afwerking met een glansgraad van 40-60 GU/60°, gemeten volgens ISO 2813. De lak vloeit prettig uit, is kras, en slijtvast en vergeelt opvallend weinig voor een oplosmiddelgedragen product. Dat maakt hem bijzonder geschikt voor witte en lichtgekleurde klussen waar kleurechtheid telt.
Deze lak is thuis op alle klassieke buitenklussen: kozijnen, deuren, dakgoten, luiken en tuinmeubilair van hout of staal. Maar ook non-ferro metalen en harde kunststoffen die correct zijn voorbehandeld, behoren tot het toepassingsgebied. Binnenshuis werkt Rubbol Finura Satin goed op deuren, deurlijsten en plinten, plekken waar een slijtvaste afwerking geen luxe is.
Let op: de ondergrond moet altijd zijn voorbehandeld volgens de Sikkens-voorschriften. Voor nieuw houtwerk grond je met Sikkens Rubbol Primer Extra of Rubbol EPS, en reinig je eerst met Polyfilla Pro S600. Bij onderhoud aan intacte verflagen was je de ondergrond schoon, schuur je licht op en breng je een tussenlaag aan voordat je aflakt.
Rubbol Finura Satin blinkt uit bij klussen waar je een duurzame, egale laklaag wil met zo min mogelijk terugkomend onderhoud. De eenvoudige laagdiktebeheersing helpt je om zonder te veel ervaring toch een professioneel resultaat neer te zetten, de lak vloeit goed uit en geeft weinig penseelstreken terug. De hoge dekkracht betekent dat je in de meeste gevallen met twee lagen, een grondlaag en een afwerking, een volledig dekkend resultaat bereikt.
Kras, en slijtvast wil in de praktijk zeggen dat de lak bestand is tegen dagelijks gebruik: een deur die tientallen keren per dag opengaat, een kozijn dat s winters krimpt en s zomers uitzet, een trap, of dakrandafwerking die blootstaat aan weer en wind. Finura Satin houdt dat bij zonder snel te kraken of te bladderen, mits de ondergrond goed is voorbehandeld.
Rubbol Finura Satin is verkrijgbaar in wit en in vrijwel elke kleur die je kunt bedenken via het Sikkens kleurenmengsysteem. Denk aan tijdloze RAL-kleuren zoals RAL 9010 Reinwit of RAL 7016 Antracietgrijs, maar ook kleuren uit andere collecties zijn op aanvraag mengbaar. Houd er rekening mee dat kleuren op een beeldscherm kunnen afwijken van het eindresultaat op de ondergrond, vraag bij twijfel een kleurstaal op. Mengkleuren zijn op maat gemaakt en kunnen niet worden geretourneerd.
Rubbol Finura Satin dekt 14-16 m² per liter bij een natte laagdikte van 70 micrometer. Voor een gemiddelde voordeur van circa 4 m² kom je met een halve liter ruim uit voor één afwerklaag. Een kozijnset van 20 m² (inclusief dorpels en stijlen) vraagt al snel 1-5 liter per laag. Reken bij donkere kleuren of kale ondergronden altijd een marge in, het praktisch rendement is mede afhankelijk van de zuigkracht van de ondergrond en de applicatiemethode. De 2-5 liter verpakking is de meest voordelige keuze voor grotere schilderklussen.
Rubbol Finura Satin is een oplosmiddelgedragen product met een vlampunt van circa 38°C. Werk in een goed geventileerde ruimte en vermijd open vuur of vonken in de werkomgeving. Het VOS-gehalte valt onder de Europese grenswaarde van 300 g/l, maar voor professioneel gebruik binnenshuis voldoet het product niet aan de ARBO-norm. Raadpleeg het veiligheidsinformatieblad voor de meest actuele gegevens. Reinig gereedschap direct na gebruik met terpentine. Spoel verf nooit door de gootsteen en voer verfresten af volgens de lokale richtlijnen. In een goed gesloten verpakking is de lak circa 2 jaar houdbaar.
Ja, dat kan. De lak werkt goed op deuren, plinten en deurlijsten binnenshuis. Omdat het een oplosmiddelgedragen product is, zorg je voor goede ventilatie tijdens en na het schilderen. Voor binnenshuis op grote vlakken is een watergedragen lak soms een praktischer keuze vanwege de geur.
Nee, het product is gebruiksklaar en hoeft niet verdund te worden. Je brengt het direct aan met een kwast voor oplosmiddelgedragen verven of een lakviltroller.
Bij 20°C en 65% relatieve luchtvochtigheid is de lak na circa 18 uur overschilderbaar. Bij lagere temperaturen of hogere luchtvochtigheid loopt die tijd op, bij 10°C en 85% RV duurt stofdroog worden al circa 5 uur.
Rubbol Finura Satin is niet bedoeld voor zachte of vezelige ondergronden zoals ruw beton of gevelbekleding. Ook ondergronden die niet zijn voorbehandeld volgens de Sikkens-voorschriften kunnen problemen geven met hechting of levensduur. Volg altijd het aanbevolen systeem met Sikkens Rubbol Primer Extra als grondlaag.
Ja, maar alleen voor harde kunststoffen die correct zijn voorbehandeld. Zachte of flexibele kunststoffen zijn niet geschikt.
Een goed geschilderd kozijn of een strakke voordeur ziet er meteen uit naar zijn beurt. Met de juiste voorbereiding en Rubbol Finura Satin als afwerking zet je werk neer dat jarenlang meegaat.